Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

Artykuły, wywiady, wystąpienia

“From hindsight to insight and beyond - How Internal Audit may contribute to foresight”

 W listopadzie 2019 r na zaproszenie Komisji Europejskiej w trakcie konferencji w Brukseli "From hindsight to insight and beyond - How Internal Audit may contribute to foresight" dzieliłam się swoimi doświadczeniami w zakresie audytowania kultury organizacji.
relacje...

Problem audytorów z etycznym postępowaniem - relacja z debaty gazeta Parkiet

25 czerwca 2019 r. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się debata dotycząca etyki w audycie finansowym, której patronem medialnym był „Parkiet”. Było ciekawie i gorąco.
Miałam przyjemność reprezentować audytorów wewnętrznych, ale też...

25 lat etyki biznesu w Polsce - Kultura organizacji ma znaczenie – jak audyt wewnętrzny może pomóc w jej rozwoju?

"25 lat etyki biznesu w Polsce to rocznica warta upamiętnienia z racji wpływu, jaki ta dyscyplina ma na postawy społeczne i działalność gospodarczą. Tym bardziej, że duża część środowiska naukowego i praktyków etyki biznesu uczestniczyła osobiście w badaniach, upowszechnianiu...

Audytor wewnętrzny to nie detektyw na usługach Zarządu

W rozmowie z Mileną Olszewską-Miszuris miałam przyjemność opowiedzieć czym jest ale i czym nie jest audyt wewnętrzny. Grąco zachęcam: https://www.wmadvisory.pl/esg-12on12/olga-petelczyc-pl/

ESG nie tylko dla wielkich firm - Puls Biznesu

Debata Pulsu Biznesu!

Wymogi regulacyjne, działania konkurencji i klientów wywierają presję na organizacjach, aby te poważnie podeszły do kwestii ESG.

O tym jak poradzić sobie z wyzwaniami, miałam przyjemność rozmawiać wspólnie z: Magdą Raczek-Kołodyńską, Emilią...

Procedury to nie wszystko - jak wpisać ESG w funkcjonowanie firmy - Puls Biznesu

"ESG powinno zostać wpisane w codzienne funkcjonowanie organizacji i stać się w pewien sposób „niewidzialne” dla pracowników, inaczej będzie to kolejny zbiór procedur, nie zawsze przestrzeganych oraz lista frazesów na gadżetach firmowych."

Zachęcam...