Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

#Audittalks przy kawie - Dojrzałość etyki a sygnaliści -Podsumowanie

Moi drodzy,
Bardzo Wam dziękujemy z udział w czwartym już webinarze #Audittalks przy kawie. W spotkaniu wzięło udział ponad 160 osób, zapisało się ponad 200. Bardzo Wam dziękuję za zaufanie!
 
To wszystko, nie udałoby się bez:
  1. Dr. hab. Grzegorza Makowskiego, eksperta Fundacji Batorego – gościa specjalnego spotkania;
  2. Parterów wydarzenia: ACCA, CFA Society Poland, ESO Audit, IIA Polska, PIBR odział w Gdańsku i wszystkich, którzy udostępniali informacje o webinarze w mediach społecznościowych.
BARDZO WAM DZIĘKUJĘ!

Kilka myśli ze spotkania:
  • Sygnaliści to osoby dbające o nasze wspólne interesy, choć sami zdefiniowaliście ich fantastycznie, o czym świadczy poniższa grafika, pokazująca w większości sygnalistów w pozytywnym świetne!
  • System raportowania nieprawidłowości to żadna nowość, dzięki Grzegorzowi wiemy, że ich tradycja sięga średniowiecznej Anglii.
  • Aby takie systemy mogły dobrze działać, potrzebna jest zdrowa, etyczna kultura organizacji. Choć pewnie w organizacji ze zdrową kulturą nie będzie co raportować;-)
  • „Kultura każdej organizacji jest kreowana przez najgorsze zachowanie jakie lider jest w stanie zaakceptować”(Todd Whitaker)
  • Dojrzałość etyki można audytować i jest to wstęp do podnoszenia etyczności organizacji i budowania systemów raportowania dla sygnalistów.
  • Bądźmy częścią kulturowej rewolucji. Zacznijmy od siebie zmieniać świat.
 
Prezentację uzupełnioną o slajdy, które wspólnie stworzyliśmy na spotkaniu można pobrać poniżej

Publikacje Fundacji Batorego, o których rozmawialiśmy na spotkaniu oraz obywatelski projekt ustawy o sygnalistach, znajdziecie tutaj: Publikacje Fundacji Batorego | sygnalista.pl

Dziękuję i zapraszam do współpracy przy realizacji projektów i szkoleń.


 
Prezentacja.pdf (6737 kB)
« powrót