Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

Mozaika klimatyczna, 4 CPE

Zapraszamy na innowacyjne szkolenie na temat zmian klimatu.

Chcesz wiedzieć:
- Dlaczego poziom mórz rośnie…?
- Jak to się dzieje, że w Polsce mamy i susze i ulewy…?
- Czy topnienie lodowców powinno obchodzić Polaków…?
- Czy sadzenie drzew naprawdę pomaga chronić klimat…?

Koniec z mitami i niedomówieniami. Przyjdź na warsztaty Mozaika Klimatyczna i poznaj fakty o klimacie z najlepszego naukowego źródła na świecie – raportów IPCC.

 
Mozaika Klimatyczna to:
- najpopularniejsze warsztaty o zmianach klimatu na świecie,
- 280 tys. uczestników na świecie, 8 tys. animatorów,
- warsztaty rekomendowane przez wybitnych klimatologów.


Dlaczego warto wziąć udział:
- spędzisz miło czas podczas pasjonującej gry zespołowej,
- dostaniesz wiedzę o klimacie “w pigułce” z najlepszego źródła na świecie,
- skonfrontujesz swoje refleksje na temat zmian klimatu z innymi ludźmi,
- dostajesz inspirację i motywację do działania.

 
Mozaika Klimatyczna to szkolenie, na którym oferujemy podstawową wiedzę o zmianach klimatu z najlepszego źródła - raportów klimatycznych ONZ.   
Raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) są naukową podstawą negocjacji na globalnych konferencjach klimatycznych COP.

Szkolenie ma formę gry, której uczestnicy wspólnie układają z kart tytułową “mozaikę” obrazującą związki przyczynowo-skutkowe między zjawiskami zmian klimatu. Taka interaktywna i wizualna formuła sprzyja szybkiemu przyswojeniu i utrwaleniu wiedzy.

„Mozaika klimatyczna” online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym.

Szkolenie trwa 2x100 minut + przerwa 15 minut.
Maksymalnie może w nich uczestniczyć 8 osób w 1 grupie. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.


Program szkolenia:
  • część intelektualna: układanie kart pod kierunkiem animatora (praca zespołowa)
  • część kreatywna i podsumowanie: dekorowanie mozaiki, wymiana wrażeń, porządkowanie wiedzy
  • część dyskusyjna: moderowana przez animatora dyskusja między uczestnikami na temat działań zapobiegających zmianom klimatu.

OPINIE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW „MOZAIKA KLIMATYCZNA”

 ✅ „Warsztaty otwierają oczy na zjawiska składające się na zmiany klimatu i układają wszystko w jedną całość. Dzięki nim możemy poskładać elementy, o których tyle słyszymy w przestrzeni publicznej, ale nie zawsze dostrzegamy między nimi związki przyczynowo-skutkowe. (…).”
Mariusz Kielich, Kierownik ds. Komunikacji i PR – Francusko-Polska Izba Gospodarcza

Znakomite warsztaty, które pozwalają zrozumieć złożoność zmian klimatu, kompleksowość ich przyczyn a także istnienie wzajemnych powiązań pomiędzy określonymi działaniami i zjawiskami. (…). Warsztaty animowane przez znakomite Trenerki, z kolosalną ekspertyzą i pasją do środowiska, są także znakomitym narzędziem teambuildingowym.
Serdecznie polecam!”
Inga Szaniawska, Koordynator CSR – AUCHAN RETAIL

✅ „Mozaika klimatyczna” to warsztaty, które bardzo polecam wszystkim. (…). Trzy godziny mijają błyskawicznie w bardzo ekscytującej i pełnej pasji atmosferze. Odkrywanie wspólnych zależności między zjawiskami i działaniami pobudza ciekawe dyskusje między uczestnikami moderowanymi przez przyjazną i profesjonalną prowadzącą, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia omawiane zagadnienia. (…)
Magdalena Betin, liderka zrównoważonego rozwoju - IKEA Retail sp. z o.o.

✅ „Chciałbym serdecznie podziękować oraz szczerze pogratulować fantastycznego pomysłu na formułę warsztatu. Był on niezwykle interesujący i angażujący, a wiedza, którą udało się dzięki niemu pozyskać, trwale pozostanie w naszych głowach dzięki precyzyjnemu zrozumieniu interakcji przyczynowo-skutkowych, jakie zachodzą wokół nas (…). Odnośnie zawartości merytorycznej - strzał w dziesiątkę!”
Grzegorz Bobek, Environment Manager – ŻYWIEC ZDRÓJ S.A.


Prowadzenie warsztatów:
Katarzyna Udrycka, konsultantka w dziedzinie zmian klimatu i bioróżnorodności, animatorka certyfikowana przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque du Climat.

Ekspertka programu Climate Leadership by UNEP/GRID-Warszawa. Absolwentka Akademii Nauki o Klimacie prowadzonej przez naukowców przy Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Edukatorka klimatyczna, popularyzatorka wiedzy o bioróżnorodności.Podpowiada, które działania proekologiczne są potrzebne i dobre dla przyrody; radzi, jak uniknąć pułapki „greenwashingu”.  
 
Certyfikowana animatorka polskiej edycji warsztatów edukacyjnych „Climate Fresk”; certyfikowana animatorka warsztatów edukacyjnych opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemu przy ONZ (IPBES).

Warsztaty prowadzi w Polsce i we Francji.

Cena i termin:
23 sierpnia 2022 r.  - 399 zł netto + 23% VAT, szkolenie on-line start 9.30, dwie części po 1:40 h
--------------------------------------------
chcesz zrobić komuś prezent lub w tym terminie nie możesz, a chcesz mieć gwarancje ceny - KUP VOUCHERwyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy lub prośbę o zakup vochera mailem na: 
k.udrycka@gmail.com

zgłoszenie_na_szkolenie_mozaika.docx (49 kB)