Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

Mozaika klimatyczna, 4 CPE

Zapraszamy na innowacyjne szkolenie na temat zmian klimatu.
W dobie kryzysu klimatycznego zrozumienie mechanizmów globalnego ocieplenia jest koniecznością. Ale zmiany klimatu to temat złożony. Tymczasem media serwują nam wyrywkową wiedzę i utarte slogany, a w internecie nie brakuje uproszczeń i przekłamań.
 
Mozaika Klimatyczna to szkolenie, na którym oferujemy podstawową wiedzę o zmianach klimatu z najbardziej rzetelnego źródła - raportów klimatycznych ONZ.   
❗️ To właśnie raporty Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) są naukową podstawą negocjacji między przywódcami państw na globalnych konferencjach klimatycznych COP.
Szkolenie ma formę gry, której uczestnicy wspólnie układają z kart tytułową “mozaikę” obrazującą związki przyczynowo-skutkowe między zjawiskami zmian klimatu.

Taka interaktywna i wizualna formuła sprzyja szybkiemu przyswojeniu i utrwaleniu wiedzy.
Od 2017 r. w warsztatach we Francji (skąd pochodzi koncept) wzięło udział ponad 180.000 osób, a liczba uczestników rośnie na całym świecie. Duże koncerny jak EDF czy Suez ogłosiły, że w szkoleniu wezmą udział pracownicy wszystkich ich oddziałów na całym świecie!
Warsztaty stworzył Cédric Ringenbach, francuski inżynier, wykładowca uczelni inżynierskich, ekspert w dziedzinie zmian klimatu i transformacji energetycznej.

„Mozaika klimatyczna” w wersji online to wspaniałe szkolenie na temat zmian klimatu w formie gry edukacyjnej... a wszystko to przy ograniczonym śladzie węglowym. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Szkolenie trwa  2x100 minut + przerwa 15 minut.
Maksymalnie może w nich uczestniczyć 8 osób w 1 grupie. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza.

Program szkolenia:
  • część intelektualna : układanie kart pod kierunkiem animatora (praca zespołowa)
  • część kreatywna i podsumowanie : dekorowanie mozaiki, wymiana wrażeń, porządkowanie wiedzy
  • część dyskusyjna : moderowana przez animatora dyskusja między uczestnikami na temat możliwych działań zapobiegających zmianom klimatu, odpowiedzi na pytania.

Do kogo jest skierowane szkolenie:
  • pracownicy odpowiedzialni za CSR, zrównoważony rozwój, strategię i adaptację firmy do zmian klimatycznych
  • pracownicy z działu HR, odpowiedzialni za szkolenia, rozwój kompetencji - pracowników firmy
  • członkowie zarządu i menedżerowie
  • każda osoba zainteresowana zmianami klimatycznymi
  • audytor wewnętrzny

Więcej informacji o warsztatach: na stronie internetowej po angielsku http://climatecollage.org ; na stronie internetowej po francusku https://fresqueduclimat.org.

OPINIE UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW „MOZAIKA KLIMATYCZNA”

✅„Znakomite warsztaty, które pozwalają zrozumieć złożoność zmian klimatu, kompleksowość ich przyczyn a także istnienie wzajemnych powiązań pomiędzy określonymi działaniami i zjawiskami. Dzięki tej przyczynowo skutkowej optyce niejako diagnozują stan środowiska i pokazuje, że działanie potrzebne jest już teraz i że jest ono naszą wspólną odpowiedzialnością.
Warsztaty animowane przez znakomite Trenerki, z kolosalną ekspertyzą i pasją do środowiska, są także znakomitym narzędziem teambuildingowym.
Serdecznie polecam!”
Koordynator CSR – Auchan Retail

✅ „Mozaika klimatyczna” to warsztaty, które bardzo polecam wszystkim – zarówno początkującym jak i tym, którzy ze zmianami klimatu pracują na co dzień – choć może nam się wydawać, że wiemy już dużo, zawsze warto skonfrontować swoją wiedzę z najnowszymi informacjami. Trzy godziny mijają błyskawicznie w bardzo ekscytującej i pełnej pasji atmosferze. Odkrywanie wspólnych zależności między zjawiskami i działaniami pobudza ciekawe dyskusje między uczestnikami
moderowanymi przez przyjazną i profesjonalną prowadzącą, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia omawiane zagadnienia. Zdalna forma warsztatów charakteryzuje się też bardzo dobrą organizacją, co wpływa pozytywnie na efektywność i ma ważne znaczenie w sytuacji zagrożenia pandemicznego.
liderka zrównoważonego rozwoju - IKEA Retail sp. z o.o.
 
✅ „Warsztaty ‘La Fresque du Climat’ otwierają oczy na zjawiska składające się na zmiany klimatu i układają wszystko w jedną całość. Dzięki nim możemy poskładać elementy, o których tyle słyszymy w przestrzeni publicznej, ale nie zawsze dostrzegamy między nimi związki przyczynowo-skutkowe. Ciekawa i angażująca forma, przyjazny język i „strawne” podanie informacji, a przy tym dobra i merytorycznie przygotowana ekipa moderująca sprawiły, że te trzy godziny były wyjątkowo dobrze wykorzystane.”
Kierownik ds. Komunikacji i PR – Francusko-Polska Izba Gospodarcza
 
✅ „Chciałbym serdecznie podziękować oraz szczerze pogratulować fantastycznego pomysłu na
przeprowadzenie takiej formy warsztatu. Był on niezwykle interesujący i angażujący, a wiedza, którą
udało się dzięki niemu pozyskać, trwale pozostanie w naszych głowach dzięki precyzyjnemu
zrozumieniu interakcji przyczynowo-skutkowych, jakie zachodzą wokół nas, a na które, także jako
zwykli ludzie, mamy ogromny wpływ. Odnośnie zawartości merytorycznej - strzał w dziesiątkę!”
Environment Manager – ŻYWIEC ZDRÓJ S.A.

Prowadzenie warsztatów:
Katarzyna Udrycka, konsultantka w dziedzinie bioróżnorodności, animatorka certyfikowana przez francuskie Stowarzyszenie La Fresque de la Biodiversité.

Konsultantka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i ochrony bioróżnorodności. Wspiera swoją wiedzą firmy, które chcą redukować ślad ekologiczny ich działalności. Podpowiada, które działania proekologiczne są potrzebne i dobre dla przyrody; radzi, jak uniknąć pułapki „greenwashingu”.  
 
Ekspertka programu Climate Leadership by UNEP/GRID-Warszawa. Absolwentka Akademii Nauki o Klimacie prowadzonej przez naukowców przy Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Edukatorka klimatyczna, popularyzatorka wiedzy o bioróżnorodności.

Certyfikowana animatorka polskiej edycji warsztatów edukacyjnych „Climate Fresk” opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC); certyfikowana animatorka warsztatów edukacyjnych opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowej Platformy ds. Różnorodności Biologicznej i Funkcji Ekosystemu przy ONZ (IPBES). Warsztaty prowadzi w Polsce i we Francji.
 
Od wielu lat zaangażowana w ochronę dzikiej przyrody w miastach; związana z organizacjami pozarządowych zajmującymi się ochroną bioróżnorodności.
Ornitolożka amatorka, uczestniczka badań terenowych np. w Puszczy Białowieskiej. Na co dzień praktykuje zero waste.

Więcej informacji o warsztatach (w jęz.francuskim):  https://www.linkedin.com/company/fresquedelabiodiversit%C3%A9/about

Cena i termin:
Cena 490 pln netto + 23% VAT, 19.11.2021, szkolenie on-line
Promocje
Jeśli jesteś czlonkiem IIA Polska lub prześlesz zgłoszenie do  25.10.2021 to zapłacisz 440 netto.
lub
Jeśli zgłosisz dwie lub więcej osób dostaniesz 10% zniżki od ceny standardowej, czyli od 490 netto dla każdej z osób.

wyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy mailem na office@olgapetelczyc.pl

zgłoszenie_na_szkolenie_mozaika.docx (47 kB)