Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

Blog

Cześć,
Dziękuję, że odwiedziałaś/odwiedziłeś mojego bloga. Moim celem jest pokazanie "ludzkiej" twarzy audytu, przedstawienie tematów związanych z audytem i ryzykiem w sposób dostępny i z wartością dla każdego kto nie ma dużo czasu aby wgryzać się w zagadnienia prawne czy kulisy mojej profesji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami lub wybranymi przeze mnie interesujacymi publikacjami wystarczy, że dołączysz do mnie na Linkedin lub polubisz moją stronę na Facebook'u: Olga Petelczyc - o audycie odpowiedzialnie.

Jeśli jakiś temat szczególnie Cię zaintersuje, bądź masz jakieś pytanie, napisz do mnie - formularz kontaktowy
 

Co audytor powinien wiedzieć o kwestiach środowiskowych i zmian klimatu?

Global Risk Raport 2021 przygotowany przez World Economic Forum nie pozostawia złudzeń. Ryzyka klimatyczne dominują zarówno, jeśli chodzi o prawdopodobieństwo jak i wpływ, co ciekawe są one dużo wyżej w rankingu niż ryzyka związane z cyberbezpieczeństwem. To wyraźny sygnał, aby również...

Nie(z)nośny temat - Kochamy pomagać #1


Nie zastanawiamy się nad wpłatą, gdy dziecko potrzebuje drogiego leku albo operacji, wspieramy schroniska dla zwierzaków, ratujemy lasy, pszczoły i rzeki. O tym, że pomoc jest potrzebna krzyczą nam do ucha media.
Krzyk jest nośny
Media poddają nas socjotechnikom. Tak, w...

Procedury to nie wszystko - jak wpisać ESG w funkcjonowanie firmy - Puls Biznesu

"ESG powinno zostać wpisane w codzienne funkcjonowanie organizacji i stać się w pewien sposób „niewidzialne” dla pracowników, inaczej będzie to kolejny zbiór procedur, nie zawsze przestrzeganych oraz lista frazesów na gadżetach firmowych."

Zachęcam...

Etyka środowiskowa

“When we see land as a community to which we belong, we may begin to use it with love and respect.”
Aldo Leopold
Od tysięcy lat traktujemy korzystanie z zasobów Ziemi jak coś normalnego, mało kto zastanawiał się czy nadużywanie zasobów naturalnych jest etyczne?

Ustalając...
Podstrony: « 1 2 3 4 5