Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Arete Audit

Blog

Cześć,
Dziękuję, że odwiedziałaś/odwiedziłeś mojego bloga. Moim celem jest pokazanie "ludzkiej" twarzy audytu, przedstawienie tematów związanych z audytem i ryzykiem w sposób dostępny i z wartością dla każdego kto nie ma dużo czasu aby wgryzać się w zagadnienia prawne czy kulisy mojej profesji.

Jeśli chcesz być na bieżąco z kolejnymi wpisami lub wybranymi przeze mnie interesujacymi publikacjami wystarczy, że dołączysz do mnie na Linkedin lub polubisz moją stronę na Facebook'u: Olga Petelczyc - o audycie odpowiedzialnie.

Jeśli jakiś temat szczególnie Cię zaintersuje, bądź masz jakieś pytanie, napisz do mnie - formularz kontaktowy
 

ESG nie tylko dla wielkich firm - Puls Biznesu

Debata Pulsu Biznesu!

Wymogi regulacyjne, działania konkurencji i klientów wywierają presję na organizacjach, aby te poważnie podeszły do kwestii ESG.

O tym jak poradzić sobie z wyzwaniami, miałam przyjemność rozmawiać wspólnie z: Magdą Raczek-Kołodyńską, Emilią...

Etyka środowiskowa

“When we see land as a community to which we belong, we may begin to use it with love and respect.”
Aldo Leopold
Od tysięcy lat traktujemy korzystanie z zasobów Ziemi jak coś normalnego, mało kto zastanawiał się czy nadużywanie zasobów naturalnych jest etyczne?

Ustalając...

Procedury to nie wszystko - jak wpisać ESG w funkcjonowanie firmy - Puls Biznesu

"ESG powinno zostać wpisane w codzienne funkcjonowanie organizacji i stać się w pewien sposób „niewidzialne” dla pracowników, inaczej będzie to kolejny zbiór procedur, nie zawsze przestrzeganych oraz lista frazesów na gadżetach firmowych."

Zachęcam...

Ostateczna wersja ESRS 2023

31 lipca 2023 r. Komisja Europejska przyjęła długo wyczekiwany zestaw Europejskich Standardów Sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju. Przedstawione standardy uzupełniają unijną dyrektywę w sprawie sprawozdawczości korporacyjnej w zakresie zrównoważonego...

Zmiany w Międzynarodowych Standardach Audytu IIA Global

Najnowsze zmiany w Globalnych Standardach Audytu Wewnętrznego, 
o których musisz wiedzieć!
 
Jeszcze pod koniec 2023 roku możemy spodziewać się oficjalnego wydania nowych Globalnych Standardów Audytu Wewnętrznego. Wprowadzone zmiany są następstwem długotrwałego...
Podstrony: « 1 2 3 4 5